Palīdziet valstī novērst nekompetentu vai korumpētu vadību

 

Nekompetenci, korupciju pieļauj slepenība un neizsekojamas naudas plūsmas.

Tāpēc ir jāpublisko nebūšanas, ar tām daloties sociālajos tīklos un jāparaksta iniciatīvas, kas aicina labot kļūdainus likumus.

3 svarīgi piemēri sabiedrības iniciatīvu platformā ''mana balss'', kas ļauj bez politiskiem kompromisiem uzlabot gan veselības aprūpi, gan, publiskojot naudas izlietojumu, mazināt nekompetenci un korupciju valsts pārvaldē. 

1. Lai uzzinātu cik miljoni ir iztērēti kompensējot mazefektīvus medikamentus un pārliecinātos, vai nauda par ielu un ceļu remontu, tiltu būvniecību un citiem publiskiem iepirkumiem[1] [2] ir izlietota lietderīgi, parakstiet iniciatīvu par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātību. 

https://manabalss.lv/par-publisko-lidzeklu-izlietojuma-atklatumu/show

 

2. Lai jūs neārstētos ar mazefektīvām, vai neizpētītas efektivitātes zālēm un valsts tās lieki neapmaksātu, parakstiet iniciatīvu uzrādīt zāļu efektivitāti. Šobrīd valsts apamaksā arī zāles, kas palīdz tikai vienam zāļu lietotājam no simta un pacients par to netiek brīdināts.

 https://manabalss.lv/i/1559

3. Lai epidēmijas krīzes gadījumos nepieļautu pacientu diskrimināciju pēc veselības stāvokļa[3] atbalstiet iniciatīvu 

https://manabalss.lv/aicinu-atcelt-planu-skirot-pacientus-ar-merki-liegt-pieejamo-arstesanu/ 

Valsts iestādes uz neērtiem jautājumiem par kļūdām darbībā nedrīkst neatbildēt, bet neatbild, paļāvības uz taisnīgumu un tiesiskumu Latvijā nav.[4]

Covid epidēmija beigsies, bet ārstiem dotās tiesības neārstēt pacientu visiem pieejamajiem līdzekļiem, pat ja tas veicina pacienta pāragru mirstību, paliks.  Nelielie veselības aprūpes ietaupījumi tiks iztērēti kompensācijās mirušo radiem.

To varat palīdzēt novērst jūs, lasītāj, daloties ar faktiem un parakstot iniciatīvas.

Partiju Jaunā Vienotība un Attīstībai/Par biedri un tie, kas par viņiem vēlēja, šobrīd atbild par veselības ministrijas darbu. Ja viņi uz norādītajām kļūdām veselības ministrijas darbā nereaģēs, tad tas ir jāpatur prātā nākamajās vēlēšanās.


[1] par statīnu un citu mazefektīvu zāļu efektivitāti un valsts apmaksu lasiet  http://www.bernuarsts.lv/ka-mazinat-latvijas-iedzivotaju-paragro-mirstibu/

Uz lūgumu uzrādīt maz efektīvo statīnu grupas medikamentu izmaksu efektivitātes aprēķinu, no nacionālā veselības dienesta saņēmu šādu atbildi:

''Labdien!

Atbildot uz Jūsu lūgumu par statīnu grupas medikamentu izmaksu efektivitātes aprēķiniem, informējam, ka informācija diemžēl ir konfidenciāla un nav nododama trešajām pusēm. Pie tam jāaatzīmē, ka pirmie statīnus saturošie medikamenti tika iekļauti Kompensējamo zāļu sarakstā jau no 1999. gada.''

Tātad par statīnu grupas medikamentiem valsts ar apšaubāmu lietderību, bez iespējām pārbaudīt, pa šiem gadiem ir iztērējusi vairāk kā 10 miljonus veselības aprūpes naudas.

[2] par neizsekojamiem valsts naudas tēriņiem lasiet 

http://www.bernuarsts.lv/veselibas-aprupei-nav-naudas-par-caurspidibu-valsts-finanses-dienvidu-tilta-4-kartas-buvniecibas-sakumu-gaidot/

[3] Par plānu šķirot pacientus ar mērķi ierobežot piekļuvi dzīvību glābjošai ārstēšanai lasiet http://www.bernuarsts.lv/tiem-kurus-gatavojas-nearstet-ir-tiesibas-to-zinat/

[4] http://www.bernuarsts.lv/par-publiskas-diskusijas-nepieciesamibu/

 

Ja pamanījāt kļūdu, rakstiet zeigurs@latnet.lv

9.10.2020