Aicinu Latvijā atjaunot cilvēktiesības un likumību.

 

 

Šobrīd Latvijā cilvēki ir bezspēcīgi saskaroties ar valsti vai veselības aprūpi. Viņu tiesības neaizstāv ne valsts, ne ārsti.

 

Pienākums vakcinēties ar poti, kas var izraisīt veselības traucējumus vai nāvi, lai vārētu strādāt vai saņemt veselības pakalpojumu, ir likumā nostiprināts bezjēdzīgs cilvēktiesību pārkāpums, ir noziegums.

 

 

Vai vakcinācijas pienākums Latvijā novērsa infekcijas izplatību un nodrošināja epidemioloģiski drošu vidi pakalpojumu sniegšanas vietās?

 

Fakti liecina, ka nē, bet veselības ministrijas pārstāvis, atbildot uz deputātu jautājumiem, turpina melot, ka vakcinācija ir apturējusi pandēmiju. Arī daļa vadošu ārstu, kas turpina aizstāvēt vakcinācijas pienākumu, pieļauju, nezina faktus.

 

Latvijā, balstoties uz MK atbildēm deputātiem, redzams, ka Alfa covid 2021 gada jūlijā beidzās uzņēmīgajiem cilvēkiem, tostarp 47 000 vakcīnētiem, pārslimojot un iegūstot imunitāti.

 

Pie vakcinācijas aptveres 734 000 sākās delta covid epidēmija, kas 2022 gada janvārī beidzās uzņēmīgajiem cilvēkiem, tostarp 229 000 vakcinētiem, pārslimojot un iegūstot imunitāti.

 

Pie vakcinācijas aptveres 1 336 000 sākās omikron vīrusa epidēmijas BA2 paveids, kas beidzās 2022 gada jūlijā, vairāk kā pus miljonam uzņēmīgu cilvēku pārslimojot un iegūstot imunitāti. Vairāk kā puse no saslimušajiem, 290 000 cilvēku, bija vakcinēti.

 

Pie vakcinācijas aptveres 1 347 000 sākās omikron BA5 paveids, kas beigsies uzņēmīgajiem cilvēkiem pārslimojot, vakcinācijas aptverei būtiski nemainoties.

 

Fakti liecina, ka Latvijā katra jauna epidēmija, arvien mazāk jūtīga pret vakcīnu, sākās pieaugot vakcinācijas aptverei, kas apliecina, ka mutējošu vīrusu ar vakcināciju novērst nav iespējams.

Omikron BA2 paveidu apturēja nevis vakcinētu cilvēku skaita pieaugums par 11 tūkstošiem, bet 500 000, tostarp 290 000 vakcinētu valsts iedzīvotāju pārslimošana ar vīrusu, iegūstot imunitāti.

 

Fakti liecina, ka pārslimošana atkārtotas saslimšanas novēršanā Latvijā ir 3 reizes efektīvāka par vakcinēšanos.

 

2022 gadā no janvāra līdz jūlijam atkārtoti saslima 9506 nevakcinēti, covid pārslimojuši cilvēki uz 100 tk nevakcinētiem covid pārslimojušiem cilvēkiem un 28363 cilvēki ar pabeigtu vakcināciju uz 100 tk pilnībā vakcinētiem pret covid cilvēkiem.

 

Latvijā no covid mira vairāk kā 900 covid vakcīnu saņēmuši cilvēki.

Ja cilvēks mirst no slimības, pret ko ir vakcinēts, tad viņa gadījumā vakcīna nav bijusi efektīva, vai pat ir kaitējusi. ZVA tanī pat laikā par vakcīnas neefektivitāti uz Eiropu ir pārsūtījusi ziņojumus par 12 gadījumiem, mazāk par 2% no minētā skaita, kas parāda nekompetenci vai faktu noziedzīgu slēpšanu.Vakcīnu saņēmušu un no covid priekšlaicīgi mirušu cilvēku nāves iemesls ir izmeklēts atbilstoši mūsdienu laba pētījuma prasībām, ieskaitot autopsiju, tikai 23 gadījumos.

Šis fakts ir īpaši svarīgs tāpēc, ka Latvija, lemjot par kompensācijām cietušajiem, atsaucas uz Eiropas datiem par vakcīnas efektivitāti un drošību kas ir nepareizi, jo Latvija nesūta patiesos datus.

 

Vakcīnas absolūtā efektivitāte joprojām netiek uzrādīta un ir ļoti zema.

Ir jāvakcinē vairāk kā 100 cilvēki, lai Latvijā novērstu vienu saslimšanas gadījumu ar covid.

Par mazefektīvām un veselībai bīstamām vakcīnām, kuras lielākā valsts iedzīvotāju daļa nevēlas, šogad valdība maksās vairāk kā 60 miljonus eiro. Tanī pat laikā tā atsakās finansēt sabiedrības veselības aprūpes uzlabojošanai daudz nepieciešamākas vajadzības. Piemēram, veselības pakalpojuma pieejamības uzlabošanu.

 

Vakcinācija nedrīkst veicināt priekšlaicīgu nāvi.

Latvijā priekšlaicīgi ir miruši ap 9 000 covid vakcīnu saņēmuši cilvēki. Katrs šāds nāves gadījums būtu rūpīgi jāizmeklē. Tas netiek darīts.

Darbspējīgā vecumā cilvēkiem pēc vakcinācijas nebūtu jāmirst. Pēc vakcinācijas, darbspējīgā vecumā ir miruši 5 332 cilvēki. No tiem 70 dienu laikā pēc vakcinācijas ir miruši 1259 cilvēki. Atbilstoši mūsdienu pētījuma prasībām, ieskaitot autopsiju ir izmeklēti 500 no tiem. 85 gadījumos no tiem, kur neveica autopsiju, nāves cēloni noteica ''pamatojoties uz līķa apskati''. 

 

 

Fakti liecina, ka vakcinēti cilvēki, atkārtoti saslimstot ar covid, Latvijā mirst biežāk kā nevakcinēti:

No 75 personām ar nāves pamatcēloni Covid-19, kurām diagnoze Covid-19 ir laboratoriski apstiprināta divas reizes un vairāk, 31 persona nav saņēmusi nevienu vakcīnas devu pret Covid-19. 44 personas ir saņēmušas vismaz 1 vakcīnas devu pret covid.

 

Covid vakcīna Latvijā īpaši nelabvēlīgi atšķiras no pārējām vakcīnām. Par veselības traucējumiem pēc vakcinācijas pret covid ZVA ir iesniegti vairak kā 3 500 ziņojumi.

Tanī pat laikā par veselības traucējumiem pēc visām pārējām vakcīnām kopā ir iesniegti 15 ziņojumi.

 

Latvijā, valdības politikas rezultātā, no covid mira par 2 tūkstošiem cilvēku vairāk, kā uz atbilstoša iedzīvotāju skaitā Igaunijā vai Zviedrijā.

Pie varas esošās politiskās partijas atsakās izmeklēt un vērtēt covid infekcijas apkarošanā pieļautos pārspīlējumus un kļūdas, jo tad būtu jāuzņemas atbildība par cilvēktiesību pārkāpumu radīto lielo papildus mirstību.

Papildus nāvju iemesli pēc ierobežojumu un vakcinācijas pienākuma uzlikšanas netiek izmeklēti un uzrādīti. Tas ir noziegums.

Valsts skatījumā nāve un veselības traucējumi no piespiedu vakcinācijas ir pieļaujami, kaut Satversmes 93 pants to aizliedz.

Piespiedu vakcinācijas blakņu neatzīšana, vakcīnas efektivitātes neuzrādīšana, pēc vakcinācijas cietušo nekompensēšana ir noziegums.

 

Aicinu valdību nepārkāpt cilvēktiesības.

 

Aicinu ievērot starptautiskās cilvēktiesības medicīnā, lai cilvēks varētu noteikt pār savu ķermeni, lai ikviens no jebkuras medicīniskas manipulācijas varētu atteikties bez nelabvēlīgām sekām.

Lai veselam cilvēkam nebūtu jāmodificē ķermenis pirms viņš drīkst strādāt.

 

Piemēram, lai nebūtu jāpotējas pret gripu, covid, vai citu infekciju, lai drīkstētu strādāt veselības aprūpē, skolā vai bērnudārzā, vai saņemtu plānveida medicīnisko palīdzību.

 

Aicinu publiskot patiesību par veselības aprūpi Latvijā.

Lai ikviens pacients, izrakstoties no veselības aprūpes iestādes, var tās mājas lapā publiskot atsauksmi no 1 līdz 5 zvaigznēm par attieksmi pret pacientu un apmierinātību ar ārstēšanas rezultātiem. Lai būtu norādīta vieta publiski pieejamiem ierosinājumiem par nepieciešamājām izmaiņām, kas uzlabotu ārstēšanās pieredzi, piemēram, saņemot palīdzību dzemdībās.

https://jauns.lv/raksts/sievietem/545282-nekliedz-netelo-36-sieviesu-dzemdibas-ir-piedzivojusas-vardarbibu

Tas ātri un lēti uzlabotu pacientu veselības aprūpes kvalitāti Latvijā.

 

Aicinu godprātīgi informēt pacientus par ārstēšanas efektivitāti, blakusefektiem un izmaksām.

Latvijas ārstu biedrība ārstu biedrības biedriem izsūtīja aicinājumu veicināt vakcināciju, bet neuzrādīja vakcīnas absolūto efektivitāti, kas ir ļoti zema. Tā ir neētiska reklāma. Ārstu biedrība, pārkāpjot ārstu ētikas principus un pacientu tiesību likumu, neiebilda pret pienākumu vakcinēties un atbalstīja plānu šķirot pacientus, lai daļai no tiem liegtu piekļuvi dzīvību atbalstošai ārstēšanai.

 

Aicinu Ārstu biedrību ievērot ārstu ētikas prasības un tiesas ievērot satversmi.

Tiesas šobrīd ignorē faktu, ka vakcīna var bojāt veselību un nogalināt.

Tiesvedības kļūdainos lēmumus tiesas pamato uz kļūdainu vakcīnas efektivitātes un drošības vērtējumu. Noteikumu Nr. 662 projekta anotācijā plaši pamatotā ārstu, skolotāju, tiesnešu un citu valsts pārvaldē nodarbināto vakcinācijas pienākuma nozīme un nepieciešamība neapstiprinās dzīvē, jo vakcinācija nenovērsa vīrusa izplatību un nenodrošināja epidemioloģiski drošu vidi pakalpojumu sniegšanas vietās un valsts pārvaldē. Tiesas procesa laikā MK pārstāvis atzina patiesību, ka Latvijā vakcīna ir bijusi nāves cēlonis un vesels cilvēks medicīniski nevienu neapdraud.

 

Aicinu ārstam nepiešķirt tiesības lemt pacientam atcelt dzīvību atbalstošu ārstēšanu.

 

Aicinu atzīt par nelikumīgu pacientu šķirošanu ar mērķi neārstēt.

 

Aicinu visus pacienta medicīnas dokumentus padarīt pacientam elektroniski brīvi pieejamus.

 

Lai varētu brīvi konsultēties par savu veselības stāvokli, vai tiesā pierādīt savu taisnību, pacientam ir jābūt brīvai pieejai visiem viņa medicīniskajiem dokumentiem, tai skaitā slimības vēsturei, izmeklējumiem un ekspertu slēdzieniem.

Ieejiet savā e veselībā un paskatieties kādiem jūsu medicīnas datiem šobrīd jums ir brīva pieeja?

Par eveselību ir iztērēti 14 miljoni un tiks tērēti vēl.

 

Valstij ir pienākums atbildēt par savu uzlikto pienākumu sekām.

Taisnīgums paredz nodarījuma kompensāciju.

 

Sevišķi smags noziegums ir jāturpina izmeklēt līdz patiesības noskaidrošanai, bet ne mazāk kā 30 gadus, pirms iestājas noilgums.

Valsts pārvalde ir noteikusi, ka vairāk kā 3500 vakcinācijas pienākumā cietušajiem atlīdzības saņemšanai ir jāpiesakās ne vēlāk kā 2 gadus pēc veselības traucējumu sākšanās un ne vēlāk kā 3 gadus pēc vakcīnas saņemšanas.

Kompensācija tiks maksāta vienīgi tiem, kam izdosies izpildīt valsts pārvaldes nosacījumus, kas lielākajai daļai cietušo neļaus to saņemt.

Tas parāda, ka valsts ciniski neuzskata par nepieciešamu pienākuma dēļ mirušu, vai veselības traucējumus ieguvušu cilvēku kompensēšanu.

 

Aicinu ikvienam no vakcinācijas pienākuma cietušajam piešķirt veselības stāvokļa pasliktinājumam atbilstošu kompensāciju.

 

Aicinu valsti kompensēt ikvienu gadījumu, kurā veselības traucējumi vai nāve pēc pienākuma pēc veiktas vakcīnācija nav izmeklēti atbilstoši mūsdienu laba klīniskā pētījuma prasībām, ieskaitot autopsiju vai vakcīna kā veselības traucējumu vai nāves cēlonis nav nešaubīgi izslēgta.

 

Šobrīd valsts kļūdaini nemaksā kompensācijas gadījumos, ja vakcinācija var būt nāves, vai veselības traucējumu cēlonis, bet pēc ZVA domām, tāda iespēja ir maza.

 

Piemēram, darbspējīgā vecumā mirušai sievietei, kam pirms Covid-19 vakcinācijas trombu nebija, autopsija uzrāda trombus, kas varēja būt gan sekas vakcinācijai, gan lietotai kontracepcijai.

ZVA slēdzīenā raksta, ka ir maz ticams, ka vakcīna ir nāves cēlonis, jo arī kontracepcija var radīt trombus.

Kad kāds, vērtējot notikušo atsaucas uz savu ticību nevis uz pierādījumiem, tad viņš atzīst, ka viņa slēdziens ir minējums. Viņš nav varējis atrast neapgāžamus pierādījumus, ka trombus radīja tikai kontracepcija, citādi viņš būtu tos uzrādījis.

Vakcīnas zāļu apraksts brīdina par iespējamiem dzīvību apdraudošiem trombiem. Vakcīna varēja būt gan vienīgais trombu iemesls, gan arī trombozi veicinošs faktors, kas izsmēla organisma pretestības spējas un izraisīja nāvi.

Tikai tāpēc, ka ārsts nepamana, vai neatzīst, ka vakcīna ir nāves iemesls, vai tic, ka vakcīna nevar veicināt trombozi, vakcīna nepārstāj būt patiesais trombozes un nāves iemesls.

Ja vakcīnas izraisītās komplikācijas varēja veicināt nāvi, kaut arī nebija nāves pamatcēlonis, tad arī šāds gadījums ir jākompensē.

Cilvēks, vienīgi nepildot pienākumu vakcinēties, nevarēja iegūt vakcīnas izraisītu vai pastiprinātu trombozi, miokardītu, anafilaksi, sejas parēzi, vai citus veselības traucējumus, kas sākās pēc vakcinācijas.

Vakcīna nevarēja radīt trombus vai citus veselības traucējumus tikai tiem, kam pēc vakcinācijas nebija nekādu veselības traucējumu.

Ikviens gadījums pēc vakcinācijas, kad ir radušies veselības traucējumi un vakcīnas nelabvēlīgo ietekmi nevar izslēgt, ir jākompensē, jo cilvēki bija spiesti vakcinēties.

Vakcinācija nav uzskatāma par brīvprātīgu, ja nevakcinējoties iestājas jebkādas nelabvēlīgas sekas, piemēram, cilvēks nedrīkst strādāt profesijā.

 

Kamēr ārsti nemeklēs vakcīnu kā nāves, vai veselības traucējumu cēloni, tie to neatpazīs, tieši tāpat, kā ārsti mēdz neatpazīt retās slimības, līdz kuru pareizai diagnozei parasti paiet vairāki gadi un vairāku speciālistu apmeklējumi.

Ārstu biedrība nav izsūtījusi asociācijām un biedriem vadlīnijas, ieteikumus, kā atpazīt covid vakcīnu kā veselības traucējumu vai nāves cēloni. Kādām sarkanā karoga pazīmēm būtu jāpievērš uzmanība un kādi papildus izmeklējumi jāveic, lai par nāves cēloni varētu uzrādīt vakcīnu un miršanas apliecībā nebūtu jāatzīst, ka patiesais nāves cēlonis nav noskaidrots, piemēram, ''nenoteikti dabīgi cēloņi'', ko valsts cietušajiem šobrīd kļūdaini nekompensē.

Valsts pārvaldei ir jākompensē ikviens veselības traucējums un nāve pēc vakcinācijas, ja nāves cēlonis nav noskaidrots un pierādīts atbilstoši mūsdienu pētījuma prasībām, ja cilvēks vakcinējās izpildot pienākumu.

 

Kas jādara, lai cilvēktiesību pārkāpumi neatkārtotos?

 

Nelīdz piketi, pulcēšanās, savu bēdu atklāšana feisbukā un citur.

Viens cilvēks, bez citu atbalsta, nevar aizstāvēties pret valsts nodarītu netaisnību. Aizstāvība tiesā prasa laiku un pacietību, jo pirmās instances tiesneši bieži kļūdās. Cietušajiem ir nepieciešama patiesa informācija, juristu padoms un domubiedru atbalsts.

 

Valsts atņēma cilvēktiesības politisku procesu ceļā.

Tās atjaunot var tikai politisku procesu ceļā.

Aicinu cietušos un ikvienu, kam rūp cilvēktiesības Latvijā, biedroties savu likumīgo tiesību aizstāvībai. Daudzu cilvēku viedokļi atkal kļūs svarīgi pirms nākamajām vēlēšanām, pat ja šobrīd valdība tos ignorē.

 

Kura biedrība šobrīd aizstāv cilvēktiesības Latvijā?

 

25.03.2023

Ja pamanījāt kļūdu, lūdzu rakstiet zeigurs@latnet.lv